Yazılımlarda Genel Güncelleme Hatası ve Çözümü

Bilgisayar yazılımlarında güncellemesi sırasında güncelleme hatası alıyor ve yazılımı bilgisayarınızda güncelleyemiyorsanız bunun nedenini ve çözüm yollarını burada bulabileceksiniz.

Hatanın genel hatalar için çözüm yolu olduğunu belirtmek isterim. Yani bu hata güncelleme yapamayanlar için çözüm yoludur. Güncelleme sırasında birçok hata alınabilmektedir burada bahsettiğimiz çözüm yolu ise çoğunlukla oluşan güncelleme hatasına karşı çözüm yoludur.

Yazılımlarda Genel Güncelleme Hatası ve Çözümü

Bir yazılımda çeşitli sebeplerden olayı güncelleme hatası alabilirsiniz bu sebeplerden bir kaçı güncelleme yaptığınızda internet bağlantınızdan kaynaklanabilir, güncellemek istediğiniz yazılımın internet sitesinin çalışmamasından kaynaklana bilir veya işletim sisteminiz eski olmasından kaynaklanabilir.

Burada bahsedeceğim çözüm yolu ise bu tür genel hatalara karşı etkili bir çözüm yoludur. Güncelleme sırasında hata aldığınızda yapmanız gereken işlemlere geçelim.

İlk olarak bilgisayarınızda güncelleme yapmak istediğiniz yazılımı tamamen sonlandırınız ve Denetim Masası ve Program Ekle Kaldır menüsünden kaldırınız. Program ekle kaldır menüsünde yer almayan bir yazılım ise direk klasör ile birlikte tamamen siliniz.

Bu işlemden sonra ilgili yazılımın internet sitesine gidiniz veya internet üzerinden son sürümü indirerek bilgisayarınıza tekrar son sürümü kurunuz. Bu şekilde güncelleme hatası kalkacak ve ilgili yazılımın son sürümün bilgisayarınıza yüklemiş olacaksınız.

Özetle eğer bir yazılımda güncelleme sırasında bu otomatik güncelleme ya da manüel güncelleme olsun hata aldıysanız bu yazılımı tamamen bilgisayarınızda silerek en son sürümü bilgisayarınıza kurmanız durumda güncelleme hatası tamamen ortadan kalkacak sizde istediğiniz yazılımın bilgisayarınızda en son sürümünü kullanmış olacaksınız.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum

  1. Nursel Çimen 30 Mart 2020

    İyi günler ben notebookumu güncelledim. Güncelledikten sonra ses aygıtı yok uyarısı vermeye başladı. Yardımcı olabilir misiniz?

    1. Moderatör 30 Mart 2020

      İyi günler Nursel Hanım, söylemiş olduğunuz hata yazılım güncelleme ile alakalı değildir. Ses kartınızın modeli neyse son driver dosyasını modele göre bularak kurduğunuzda hatanız düzelecek, sorun kalkacaktır.