Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası

Youtube üzerinden bir videoyu izlerken aniden önünüze siyah bir ekranda “Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin” hatası çıkar veya videoyu açar açmaz bu hata ile karşılaşırsanız bu hatanın nedeni ve çözüm yolunun neler burada onları göreceğiz.

İlk olarak bu hatanın tek nedeni vardır bu neden ise internet bağlantınızın videoyu oynatmaya yetecek kadar güçlü olmaması yani hızınız düşük olmasıdır.

Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası

Düşük hızda da Youtube’da videoları oynatabilirsiniz. Şu anda video siteleri arasında en az internet kullanarak video gösteren ve hızlı olarak açılan internet sitesinin Youtube olduğunu başta söylemeliyiz.

Eğer bu hatayı alıyorsanız çözüm yolu için şimdi sırası ile şu yolları izlemelisiniz. İlk işlem internetiniz kopmuş olabilir, sinyal komple kesilmiş olabilir Youtube videoları her ne kadar hızlı oynatılması için önbellekten yararlanarak hızlı bir video oynatma imkânı verse de uzun videolarda belli bir süre içerisinde internet bağlantınız kesildi ise bu hatayı alırsınız. İnterneti kaparak tekrar açarak hata aldığınız videoyu tekrar açınız.

İnternet bağlantınız var sinyal açık ama yine bu hatayı alıyorsanız o zaman internet hızınız baya düşük demektir. Bu durumda da yapılacak tek işlem internet servis sağlayıcınızla görüşerek internet hızınızın düşük olduğunu ya da kota sorgulaması yapmanız gerekmektedir. İnternet ağlantı hızları birçok nedenden yavaş olabilir bilgisayarda zararlı yazılım bulaştırmadan internet kablo sorunu gibi birçok neden bu durumda başta dediğimiz gibi internet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

3 Yorum Yazılmış “Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası”

  1. İki saatten sonra düzeldi. Harbi güncelleme yapıyorlarmış. Şimdi de baya hızlı açılıyor. Zaten bir ortası bulamadık bu internet sorunun ya çok hızlı olur ya çok yavaş.

    1. Siber saldırı oluyor olabilir. İnterneti DDOS saldırıları ile yavaşlatmaya çalışıyorlar. Yurt dışından ondan da arada yavaş oluyor bu ara baya hızlı Rusya ile anlaşmalı Anonymous denilen grup yapıyor diyorlar. Ne derece doğru değil bilemiyorum.

  2. Al işte Youtube’dan video açacağım yarısına kadar doluyor oraya gelince de video oynatılamadı diye hata veriyor. TTNET’i aradım genel bir güncelleme var ondan internet yavaş Türkiye geneli diyor. Genel bir güncelleme var da herhalde internette sorun var demenin, kibarlaştırılmış hali.