Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası

Youtube üzerinden bir videoyu izlerken aniden önünüze siyah bir ekranda “Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin” hatası çıkar veya videoyu açar açmaz bu hata ile karşılaşırsanız bu hatanın nedeni ve çözüm yolunun neler burada onları göreceğiz.

İlk olarak bu hatanın tek nedeni vardır bu neden ise internet bağlantınızın videoyu oynatmaya yetecek kadar güçlü olmaması yani hızınız düşük olmasıdır.

Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası

Düşük hızda da Youtube’da videoları oynatabilirsiniz. Şu anda video siteleri arasında en az internet kullanarak video gösteren ve hızlı olarak açılan internet sitesinin Youtube olduğunu başta söylemeliyiz.

Eğer bu hatayı alıyorsanız çözüm yolu için şimdi sırası ile şu yolları izlemelisiniz. İlk işlem internetiniz kopmuş olabilir, sinyal komple kesilmiş olabilir Youtube videoları her ne kadar hızlı oynatılması için önbellekten yararlanarak hızlı bir video oynatma imkânı verse de uzun videolarda belli bir süre içerisinde internet bağlantınız kesildi ise bu hatayı alırsınız. İnterneti kaparak tekrar açarak hata aldığınız videoyu tekrar açınız.

İnternet bağlantınız var sinyal açık ama yine bu hatayı alıyorsanız o zaman internet hızınız baya düşük demektir. Bu durumda da yapılacak tek işlem internet servis sağlayıcınızla görüşerek internet hızınızın düşük olduğunu ya da kota sorgulaması yapmanız gerekmektedir. İnternet ağlantı hızları birçok nedenden yavaş olabilir bilgisayarda zararlı yazılım bulaştırmadan internet kablo sorunu gibi birçok neden bu durumda başta dediğimiz gibi internet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!

3 Yorum Yazılmış “Youtube Video Oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin Hatası”

  1. iki saatden sonra düzeldi harbi güncelleme yapıyorlarmış herhalde şimdi de baya hızlı açılıyor zaten bir ortası bulamadık bu internet sorunun ya çok hızlı olur ya çok yavaş

    1. Siber saldırı oluyor olabilir interneti dos saldırıları ile yavaşlatmaya çalışıyorlar yurt dışından ondan da arada yavaş oluyor bu ara baya hızlı rusya ile anlaşmalı amimusmudur nedir o grup yapıyor diyorlar ama ne derece doğru değil bilemiyorum.

  2. al işte youtubedan video açacam yarısına kadar doluyor oraya gelincede video oynatılamadı diye hata veriyor ttnet aradım genel bir güncelleme var ondan internet yavaş türkiye geneli diyor genel bir güncelleme var da herhalde internetde sorun varın kibarlaştırılmış hali.