Zoom “Unable To Connect 5003” Hatası ve Çözümü

Zoom programında unable to connect 5003 hatası ile karşılaşıyorsanız bu hatanın nedeni güvenlik sebebi ile sunucuya bağlanamamanızdan kaynaklanmaktadır. Alt tarafta ki yollar ile 5003 unable to connect bağlantı sorunu çözebilirsiniz.

1. Yol

Antivirüs programları giriş yapmanıza engel olabilir. Bu en çok görülen sebeplerden birisidir. Antivirüs programınızı geçici olarak kapatınız ve tekrar Zoom programına giriniz. Giriş yaptıysanız ve virüs koruma programları engeliyorsa yapmanız gereken farklı bir virüs programı kullanabilirsiniz.

Zoom “Unable To Connect 5003” Hatası

2. Yol

Dns adresi kullanıyorsanız DNS adresinizi siliniz. Bilgisayarı açıp kapatınız ve tekrar giriş yapmayı deneyiniz. DNS programı kullanmıyorsanız tam tersi güvenlir bir DNS adresi edinerek giriş yapmayı deneyiniz.

3. Yol

İnternet bağlantınızı sıfırlayınız. İnternet bağlantısı herhangi birçok nedenden Zoom programına girişinizi engelleyebilir. Dediğimiz gibi sürekli girişler, bağlanmama sorunları ve daha birçok nedenden dolayı unable to connect 5003 ile Zoom programına giremeyebilirsiniz. Hangi neden olursa olsun internet bağlantınızı sıfırlamak basit ve 3. alternatif son yoldur.

İnternet bağlantınızı sıfırlamak için başlat menüsüne giderek program ara ya da çalıştır menüsünde “CMD” yazarak çıkan komut istemi ekranına mouse sağ menü ve yönetici olarak çalıştırınız.

Zoom “Unable To Connect 5003” CMD İnternet Bağlantısı Sıfırlama

Komut istemci ekranında ipconfig / flushdns yazarak diğer gelen ekranda netsh winsock reset yazınız.

Zoom 5003 İpconfig Flushdns ve Netsh Winsock Reset Komutları

Resimde gözüktüğü üzere bağlantınız sıfırlanacaktır. Modemi resetlemeniz de bu komutları yazmadan internet bağlantısını sıfırlamanız için yeterli olacaktır. Tekrar Zoom programına giriş yapmayı deneyiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.