Zula Güncelleme Hatası ve Çözümü

Zula oyununu güncelleme sırasında bilgisayarınızda eğer hata alıyorsanız sayfada verilen çözüm yolu ile güncelleme sorununu çözebilirsiniz.

Oyunu güncelleme sırasında Zula oyunu için yeni verileri internet üzerinden çekerek bilgisayara yükler ve oyun için güncelleme yapmaya çalışırsınız. Güncelleme sonunda ise gerekli verileri bilgisayarınıza çekerek oyunu günceller ve oynamaya başlarsınız.

Zula Güncelleme Hatası ve Çözümü

Güncelleme sırasında eğer bilgisayarınızda hata alıyorsanız bunun nedeni ise virüs koruma programı veya programları, diğer zararlı yazılım programları kurulu ise indirme sırasında bir veya birkaç dosyayı bloke edeceğinden bilgisayarınıza veri aktarımı yapılamaz ve güncelleme hatası alırsınız. Virüs programı ile birlikte güncelleme hatası alabileceğiniz diğer kısım ise Windows güvenlik duvarının açık / etkin olmasıdır.

Bu durumda yapmanız gereken ve hatanın çözüm yolu için Zula güncelleme sırasında virüs koruma programı ve Windows güvenlik duvarınızı Zula güncellemesi bitene kadar kapatınız ve güncelleme işleminizi başlatınız. Bu şekilde güncellemeler gelecek ve bilgisayarda oyunu açarak oynayabileceksiniz.

Kullanıcıları dikkatine güncelleme işlemi bitirdikten sonra güvenlik duvarı ve virüs koruma programını açmayı tekrar unutmayınız. Güvenlik duvarı ve virüs koruma programı bilgisayarda açık olmaması durumda bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşma ihtimali vardır. Kapattığınız korumaları tekrar açınız.

Burada verilen bilgiler güncelleme sorunu yaşanlar içindir eğer bilgisayarınızda Zula açmaya çalıştırırken çalıştırmayı durdurdu veya bilgisayarınızda oyununu açamıyorsanız bu hatanın çözümü için Zula Oyunu Çalışmayı Durdurdu Hatasına Çözüm sayfasına giderek oyununa bilgisayarda Windows için nasıl izin vereceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

22 Yorum

 1. Berkay Işık 7 Şubat 2022

  Encountered a hardware i/o error while accessing zulayı güncellerken böyle hata alıyorum.

  1. Moderatör 7 Şubat 2022

   Selam Berkay Bey donanım ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuz. Donanım genel bir sorundur. Bilgisayar hakkında bilgi sahibi biri ile iletişime geçerek bilgisayarınızı göstermenizi öneririz.

 2. Ahmet Çalışkan 19 Ocak 2022

  Zula oyununu açtığımde güncelleme hatası alıyorum ve Zula açılmıyor.

  1. Moderatör 19 Ocak 2022

   Selam Ahmet Bey, Zula oyununu açarken güncelleme hatası için sayfada ki işlemleri yapabilirsiniz. Sayfada bulunan işlemleri yapınız yine sorun yaşarsanız tekrar bizlere yazabilirsiniz.

 3. Bilal Kaya 23 Nisan 2020

  Ağa adamın dibisin. Allah razı olsun.

  1. Moderatör 23 Nisan 2020

   Selam Bilal Bey, bilgilendirme için teşekkür ederiz. Bilgilendirme için teşekkür eder, hayırlı ramazanlar dileriz.

 4. Erkan Altun 9 Nisan 2020

  Zula oynarken birden adam yok oluyor ama oyun devam ediyor.

  1. Moderatör 9 Nisan 2020

   Selam Erkan Bey, oyunda geçici bir hata vardır. Sizin yapabileceğiniz bir işlem yok. Kendiliğinden düzelir eğer düzelmez ise oyun yapımcısı ile irtibata geçmelisiniz.

   1. Şebnem Öztürk 24 Haziran 2020

    Benim de dosyalar kontrol ediliyor diyor. Sonra öyle kalıyor. Lütfen bir çözüm söyleyin.

    1. Umutcan Peker 12 Nisan 2021

     Şebnem senin Windows sürümün eski olabilir.

 5. Caner Uyar 4 Mart 2020

  Her yere baktım ama yok olmadı. Birde buraya bakiyim dedim işime yaradı çok sağ olun.

  1. Moderatör 5 Mart 2020

   Selam Caner Bey, siteyi takip ederek önermenizi rica ederiz.

 6. Ahmet Yücel 15 Ağustos 2019

  Ben oyunu indirince güncellerken güncelleniyorda kalıyor.

  1. Moderatör 16 Ağustos 2019

   Ahmet Bey, merhaba ip adresinden anlaşıldığı üzere alt tarafta Ali adıyla da girmişiniz onunda cevabını buradan yazacağız gerçi sadece he yazmışınız.

   Soru aynı olacağından güncelleme sırasında güncelleme yapılamayarak bekliyorsanız yüksek ihtimalle karşı sunucu yoğun olduğundan, çalışmıyor olabileceğinden ya da sizin internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir.

   Güncelleme kesilmiyor ama devam etmiyorsa bu bahsi geçen hatalardan dolayı güncelleme yapamıyorsunuz. Yapmanız gereken ilk internet hızınızı kontrol etmek yine aynı hata ile karşılaşırsanız daha sonra güncelleme işlemini tekrar denemek olacaktır.

   1. Burak Teğin 24 Ağustos 2019

    Abi süper bu ya!

    1. Moderatör 25 Ağustos 2019

     Teşekkür ederiz paylaşımınız için Burak Bey, ne zaman bir hata ile karşılaşırsanız buradan sorabilirsiniz. Sizler için burada hizmetteyiz, tekrar teşekkürler.

    2. Uğur Kartal 17 Haziran 2020

     Moderatör benim sorunum Zula setup ile ilgili yani aynı sorun var. Zulayı kurarken güncelleme listesi indiriliyor da donuyor dediğiniz şeyleri denedim ama olmadı ne yapabilirim acaba?

    3. Moderatör 17 Haziran 2020

     Selam Uğur Bey, güncelleme indirirken donuyorsa ya virüs ya da güvenlik duvarı indirmeyi engelliyor ya da zula sunucularından yoğunluktan dolayı geçici sorun vardır. Virüs koruma programlarını kapatıp deneyin. Yine olmaz ise sunucuda yoğunluk vardır bekleyerek tekrar indirmeyi deneyiniz.

 7. Hakkı Ersoy 3 Ağustos 2019

  Gerçekten işe yarıyor. Yapımcı teşekkürler.

  1. Moderatör 4 Ağustos 2019

   Bilgilendirme için teşekkürler Hakkı Bey. Değerli zamanınızı ayırarak bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler. Birçok kullanıcı bu şekilde çözer fakat ne yazık ki bilgilendirme yapmazlar. 🙁

 8. Ali İris 8 Mart 2018

  [INFO] Blocked loading of file hatası veriyor.

  1. Moderatör 9 Mart 2018

   Ali Bey, bu hatayı mı aldınız? Eğer oyunda bu hatayı aldıysanız araştırarak size dönüş yapabiliriz.