Zula Oyunu Çalışmayı Durdurdu Hatasına Çözüm

Zula oyunu açarken “Zula çalışmayı durdurdu” hatası alıyor ve oyun başlatılamıyorsa burada size bu hatayı nasıl kaldırarak oyunu başlatabileceğimizin bilgisini vereceğiz.

İşlemlere şimdi başlayalım. Masaüstünüzde bulunan Bilgisayarım simgesinde sağa tıklayarak Özellikler menüsüne tıklayınız. Çıkan Sistem ayarlamaları sayfasından orta tarafta yer alan Gelişmiş Sistem Ayarları menüsüne tıklayınız.

Zula Oyunu Çalışmayı Durdurdu Hatasına Çözüm

Gelişmiş Sistem ayarları açılınca Gelişmiş sekmesinden üst tarafta bulunan ayarlar butonuna tıklayınız.

Ayarlar sekmesini tıkladığınızda karşınıza Performans seçenekleri çıkacaktır. En son sekmede bulunan Veri Yürütme Engellemesi sekmesine tıklayınız ve açınız. Veri Yürütme Engellemesi alanında alt tarafta bulunan Seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’ yi aç botuna tıklayarak aktif ediniz.

Aktif etme işleminden sonra yeni aynı pencerede Ekle butonuna basarak Zula oyunun yüklü olduğu klasör içerisine gidiniz ve Zula.exe dosyasının yerini göstererek pencereyi kayıt ediniz ve tamamen kapatınız.

Zula.exe dosyasını tıkladığınızda oyununuz çalışmaya başlayacaktır. Eğer bu işlemi yaptığınızda aynı hata ile karşılaşırsanız oyunu tamamen silerek yeniden yüklemenizi tavsiye derim.

Exe dosyasını bozulmuş olma ihtimali oyunda tekrar hata alırsanız yüksek. Oyunu bilgisayarınızdan Denetim Masası Program Ekle Kaldır ile tamamen siliniz ve zula oyunu tekrar indirerek bilgisayarınıza kurunuz.

Bu son söylediğim çözüm yolu ilk söylediğimiz çözüm yolu çalışmazsa bilgisayarınızda uygulayınız. Eğer ilk çözüm yolu ile oyununuz başlarsa silerek tekrar yüklemenize gerek yok ayarları değiştirmeden oynamaya devam edebilirsiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum

 1. Fatma Kutar 18 Haziran 2022

  Aynısını yaptım ama Zula.exe durduruldu diyor? Ne yapabilirim?

  1. Moderatör 19 Haziran 2022

   Selam Fatma Hanım exe dosyası zarar görmüş olabilir. Virüs ya da başka bir sebepten dolayı exe dosyasında bozulma olmuş olabilir. Sayfada ki işlemleri yaptığınıza eminseniz Zula’yı silerek tekrar yüklemenizi öneririz. Zula ücretsiz silip kurmak pek zamanınızı almayacaktır.

 2. Eyüp Göktaş 11 Aralık 2020

  Sorunsuz çalışıyor. Benim gibi sayfada yazılanların aynısını yapın çözülüyor.

  1. Moderatör 11 Aralık 2020

   Selam Eyüp Bey, bilgilendirme için teşekkür ediyoruz.