ZyXEL Modem İçerisine Giriş ve Wireless Ayarları

ZyXEL modem içerisine nasıl giriş yapacağınızı ve giriş yaptıktan sonra Wireless şifresini değiştirme, belirleme ya da Wireless kapatma işlemlerini nasıl yapacağınızı sizlere anlatacağız.

İlerleyen günler ZyXEL modem için diğer ayarlamaları da sizlere sunacağız. Diğer ayarlamaları yapabilmek için ZyXEL Modem içerisine girmeniz gerekmektedir. Biz burada en fazla merak edilen Wireless ayarları olduğundan bu hususa değinecek ilerleyen günlerde ise diğer ayarlamaları sizlere sunacağız.

ZyXEL Modem Giriş Yapma

ZyXEL Modem Giriş Yapma

Modeme giriş yapmanız için ilk olarak tarayıcınızı açmanız gerekmektedir. İnternet tarayıcılardan hangisi kullanıyorsanız açınız ve adres çubuğuna (www yazdığınız yer) 192.168.1.1 olan modem ip adresini yazarak onaylayınız.

Bu işlemden sonra üst tarafta da görüldüğü üzere mavi giriş ekranı gelecektir. Bu ekrana kullanıcı adı ve modem giriş şifrenizi yazarak “Oturumu Aç” gri butona basıyoruz. Giriş işlemi bu kadar TTNET ZyXEL modem kullanıcıları ilk başta kullanıcı adı: admin şifre: ttnet yazarak girebilirler.

ZyXEL Modem Wireless Ayarları

ZyXEL Modem Wireless Menüsünü Bulma

Wireless Ayarları için giriş yaptıktan sonra çıkan menüden Ağ Ayarları ve Kablosuz seçimine giderek Wireless (Kablosuz) ayarlamalar alanına gitmelidir.

ZyXEL Modem Wireless Ayarları

Bu alanda istediğiniz tüm ayarlamaları yapabilirsiniz. Wireless (Kablosuz) etkin hale getirmek veya kapatmak, şifre oluşturmak, değiştirmek ya da otomatik şifre oluşturmak Kablosuz Ağ Adı (SSID ) ayarlamaları ve diğer tüm Wireless (Kablosuz) ayarlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

192.168.1.1 ZyXEL Modem Doğru Giriş Yapma

ZyXEL modem kullanıyorsanız modem ayalarınızı yapabilmeniz için modem ayarlama penceresine yani ZyXEL modem içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Girişi ayrıca size buradan daha detaylı anlatmaya çalışacağız. Yukarıda verilen bilgiler kısa ve özetti şimdi deha detaylı olarak verelim.

Her modem için ayrı, ayrı modem giriş adresleri bulunmaktadır. Şimdi burada sadece ZyXEL modem için giriş ip adresini verelim ve nasıl giriş yapacağınızı öğrenelim.

Modeme girişi internet tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz. Chrome, Firefox, Opera veya diğerleri internet tarayıcısı olması yeterlidir. Tüm internet tarayıcılarından modem içerisine giriş yapabilirsiniz.

Burada yapmanız gereken ZyXEL modem ip adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazmak.

ZyXEL Modem Giriş IP Adresi: 192.168.1.1

İnternet tarayıcınızın web adresini 192 ile başlayan ip adresini yazdığınızda size kullanıcı adı ve şifre karşılayacaktır. Buradan kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek “Oturumu Aç” butonuna basmanız başarılı bir giriş yapmanız için yeterli olacaktır.

Modem içerisine giriş yaptınız. Burada istediğiniz ayarlamaları değiştirebilirsiniz modem resetleme, fabrika ayarlarına alma ve diğer modem ile alakalı tüm ayarlamaları doğru bir giriş yaptığınız için yapmanız mümkündür.

ZyXEL modeme giriş ip adresi sadece 192.168.1.1 ip adresidir. Burada tek bir rakamı yanlış yazsanız modem ara yüzüne giremezsiniz. Her rakamı doğru bir şekilde adres çubuğuna yazmanız gerekmektedir. Sürekli ZyXEL modem kullanıyorsanız bu ip adresi ilerleyen zamanlar da ihtiyaç duyacaksınız demektir.

İp giriş rakamlarını ezberlerseniz hızlı bir şekilde modem ara yüzünüze geçiş yapabilirsiniz kısa ve kolay ezberlenen bir ip adresidir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.