ZyXEL Modem için Wireless Şifresini Değiştirme ve Gizleme

ZyXEL modem için Wireless şifresini nasıl değiştireceğinizi ve gizleyeceğinizi bu sayfada detaylı olarak öğrenebileceksiniz. İlk olarak modeminizin admin paneline 192.168.1.1 adresi ile bağlanınız. Panele giriş yaptıktan sonra alt tarafta yer alan Ağ ayarları ve Kablosuz menüsünün içerisine giriş yapınız.

ZyXEL Modem için Wireless Şifresini Değiştirme ve Gizleme

Burada Wireless şifresini göreceksiniz ilk şifre fabrika şifresidir. Fabrika şifresini modeminiz arka tarafında görebiliyorsunuz. Yani Wireless şifrenizi değiştirmediyseniz modem ara yüzüne girmeden modeminizin hemen arka tarafında beyaz bandrolde Wireless şifrenizi bulabiliyorsunuz.

Şimdi Wireless şifresini değiştirme işlemi yapalım. Kablosuz ekranında şifre alanını göreceksiniz buraya 8 ile 63 karakter arasında en az sekiz en fazla altmış üç olacak şekilde şifre girerek onaylayınız. Bu şekilde Wireless şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

Wireless nasıl gizlenir şimdide onu görelim. Wireless gizlediğinizde modeminizin Wireless özelliğini sizde dâhil kimse kullanamaz gizleme işlemi için yine Kablosuz ekranında Kablosuz Ağ Kurulumu ve Kablosuz devre dışı bırak işaretlemeniz gizlemeniz için yeterli olacaktır.

Birinin sizin modeminizden internet çektiğini düşünüyor ve başkaları ile interneti paylaşmıyorsanız Kablosuz Wireless gizlemeniz internetiniz hızı için uygun olacaktır. Sizden başka kimse modem internetini kullanamayacaktır.

Aynı sayfada güvenli Wireless şifresi oluşturmak isterseniz Kablosuz alanında Otomatik olarak şifre oluştur alanını seçebilirsiniz. Otomatik olarak şifre oluştur alanında şifreniz modem tarafından oluşturulur ve başkası tarafından bulunması ve şifre kırılması çok zor olacaktır. Wireless için şifre oluşturmak isteyenlere otomatik şifre seçmeyi öneririz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.