Eş Seçiminde Yapılan Hatalar

İnsanlar çoğalmalarında ve yaşam hayatlarının devamında kendisine eş seçmektedir. Eş seçimi birden fazla faktör rol oynamaktadır. Burada eş seçiminde yapılan hatalara değinmek istiyoruz.

Zengin Eş Aramak

Eş Seçiminde Yapılan Hatalar

Burada bahsedeceğiz hatalar erkek ve bayanlar içinde geçerlidir. Evlilikte özellikle günümüzde yapılan hatalardan en önemlisi zengin bir eş aramakdır.

Zengin bir eş arayan insanlar genellikle sevgi, saygı ve dürüstlüğü ön planda tutmayacaklarından ilerleyen günlerde para ile kurulu olan yaşam çekilmez hale gelecektir hem erkek ve bayanlar içindir.

Zaman geçtikte paranın önemli olmadığını sevgi, saygı ve dürüst olmanın daha önemli olduğunu anlayacaklardır.

Zengin eş arayan kişiler genelde durumu iyi olmayan insanlar olup paranın hayatta daha önemli olduğunu sanan kişilerdir.

Yaşına Uygun Eş Seçmemek

Evleneceğiniz kişinin yaşının sizinle aynı yaşta ya da 4 6 yaş fark olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Her yaşın kendine göre bir akıcılığı ve yaşam tarzı vardır. 18 yaşında birisi ile 30 yaşında olan birisinin hayat akışları aynı olması çok güçtür. 18 yaşında olan birisi daha yeni hayat akışında ilerlemeye başlarken 30 yaşında olan birisi ise o evreni geçmiştir. Bu sebeple hem yaşama bakış açısı olsun hem de yaşın verdiği performans olsun arada fazla yaş farkı olduğunuzdan ilerleyen zamanlarda sıkıntılı günler yaşamanıza neden olabilir.

Eğitim Düzeyi Farkı

Bir eş seçiminde eğitim düzeyi farkı diğer bir önemli faktördür. Mesela Üniversite mezunu birisi ortaokul mezunu birisi ile aynı eğitim seviyesinde olmadığından dolayı ilerleyen zamanda sıkıntı yaşabilir.

Anne ve Baba (Aile & Akraba) Zoru İle Eş Seçimi

Diğer bir konu ise anne ve babanızın zoru ile eş seçimi. Bu konuyu iyi anlamanızı tavsiye ederim. Sizin anne ve babanızın size uygun eş seçemeyeceği demek istemiyorum. Anne ve babaların eş seçiminde yol göstermesi çok doğru bir karardır. Lakin seçtiğiniz eş ile arasında bir sevgi oluşmadı ve oluşmuyor ise bunu anne ve babanızla paylaşarak olmayacağını söylemeniz en doğru harekettir. Sevdiğiniz ve aranızda sevgi oluşmayan bir kişi ile evlenmek ilerleyen günlerde yine sıkıntı olmasına neden olabilir.

Nihayetinde siz eşiniz sizinle birlikte uzun bir hayat yaşayacaksınız. Karşılıklı uyum olduğunda mutlu olmamanız elde değil.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.