Hatalı Adobe Photoshop PSD Dosyasını Açma

Adobe Photoshop ile kayıt ettiğiniz bir resim dosyanızda herhangi bir sebepten solayı hata alıyor ve psd uzantılı dosyayı açamıyorsanız burada bahsettiğim yöntem ile psd dosyasını kurtararak tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

Psd dosyaların neden bozulduğun önceden bilgisini sizlere sunmak daha sonrada çözüm yolunu size vermek istiyorum. Psd dosyaları birçok sebeple bozulabilir bunlar hard diskinizden, zararlı yazılım bulaşmasından ve diğer bir çok yöntemden kaynaklanıyor olabilir. Hard diskinizde psd dosyasını kayıt ettiğinizde psf dosyasına denk gelen veri kötü bad sektör oluşabilir, psd dosyasını virüs diğer zararlı yazılım bulaştırarak dosyayı bozmuş olabilir, elektirik kesintisi olduysa yine Hatalı Adobe Photoshop PSD dosyası bozulabilir. PSD dosyalarının bozulma sebeplerini birden fazladır.

Hatalı Adobe Photoshop PSD Dosyasını Açma Birinci Yöntem

Hatalı Adobe Photoshop PSD Dosyasını Açma

Hatalı olan PSD dosyasını yeni bir klasör açarak o klasörün içerine kopyalayınız. Bu işlemden sonra bilgisayarınıza Adobe Illustrator programı kurarak oluşturmuş olduğunuz klasör içerisinde bulunan hatalı psd dosyasını Adobe Illustrator programında açınız ve farklı bir ad girerek tekrar psd dosyası olarak kayıt ediniz.

Bu şekilde hata almış olduğunuz PSD dosyasını Adobe Photoshop programına tekrar girerek açabilirsiniz. Bu çözüm yolu sizin PSD dosyanızı kurtarmak için yeterli olacaktır.

Hatalı Adobe Photoshop PSD Dosyasını Açma İkinci Yöntem

Program yardımı ile hata aldığınız PSD dosyasını onarmak ve açmak mümkün. Program yardımı ile PSD onarma programı için size Remo Repair PSD öneririm.

Programı bilgisayarınıza kurunuz ve hata aldığınız psd dosyasını program içerisinde çalıştırarak onarmayı deneyiniz. Program sizin PSD dosyanızı onararak onarılmış PSD dosyasını size sunacaktır.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.