Klavyede Büyük U Harfi ve Küçük u Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede basit bir şekilde büyük U harfini ve küçük u harfi nasıl yapılır u harfleri klavyede çalışmıyorsa U harfini klavye çalışmaması durumda nasıl yapacağınız 2 ayrı yol ile sayfada anlatılmıştır.

Basit bir şekilde küçük u harfi yapmak için klavyenizde sadece u harfine dokunmanız yeterlidir. Eğer Shift ile birlikte u harfine dokunursanız büyük U harfini yaparsınız. Caps Lock tuşu açıkken u harfine dokunma yine büyük U harfi yapmanız Caps Lock kapalı iken u harfi ise küçük u harfini yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük U Harfi ve Küçük u Harfi Yapma

U harfi klavyenizde çalışmıyorsa büyük u harfi ve küçük u harfi için Ascii ve koylama 2 yöntem ile yine u harflerini yapabilirsiniz.

Alt tuluşuna elinizi basılı tutarak Num Lock rakamlarından 85 rakamı ile büyük U alt tuşuna basılı tutarak yine Num Lock rakamlarından 117 rakamları küçük u harfini u harfi çalışmıyorsa bilgisayarda çıkarmanız için yeterli olacaktır.

ALT + 85 U
ALT + 117 u

Ascii ile U harflerini yaparken dikkat etmeniz gereken klavyede sadece Alt tuşunu kullanmalı Alt Gr tuşunu kullanmalısınız. Alt Gr tuşu u harflerini çıkarmayacaktır. Diğer bir ayrıntı ise rakamları klavye üstüde sıralı olan rakamları değil klavyenizin sol tarafından 3 erli Num Lock yazılı olanlar rakamları kullanmalısınız.

Klavyede u harfi çalışmıyorsa ikinci yol ise kopyala ve yapıştır yönetimidir. Bunun için U u hangi harfi kullanmak istiyorsanız fare ile seçerek sağ tıklama ve kopyala menüsü ile harfi kopyalayınız. Kullanmak istediğiniz metin alanında yine fare sağ menü ve yapıştır menüsüne dokunuz. 2. alternatif yol olan kopyala ve yapıştır ile yine büyük U ve küçük U harflerini yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.