Bellek Read Olamadı Hatası

Bilgisayarınızda bellek read olamadı hatası alıyorsanız bu hatanın çözümü için 2 farklı yöntem ile sorunu nasıl çözebileceğinizin bilgisini size vereceğiz. Her iki yöntemide bilgisayarınızda uygulamalısınız.

1. Yöntem

Bilgisayarınızda Başlat menüsüne tıklayınız burada çalıştır / programları ve dosyaları ara alanına “REGEDIT” yazarak kayıt defteri düzenleyiciyi açınız.

Bellek Read Olamadı Hatası Regedit İle Düzeltme

Kayıt defteri düzenleme sayfasında HKEY_LOCAL_MACHINE alanına giderek sırası ile system, CurrentControlSet, Control ve Windows sekmelerini açınız.

Bu alanda ErorMode üzerine iki kere tıklayarak değer verisini sadece 2 yaparak diğer ayarlamaları değiştirmeden kayıt ediniz ve Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkarak bilgisayarda etkinleşmesi için bilgisayarınıza kapatıp açınız.

2. Yöntem

Eğer birinci yönteme uyguladığınızda bu hatayı almaya devam ediyorsanız 2. yöntemi uygulayınız. Birinci anlattığımız artık bilgisayarınızda bellek read olamadı hatası almazsanız 2. yöntemi yani bu yöntemi uygulamanızı gerek yok. Hata tekrar edenler bu yöntemi uygulasınlar.

Bilgisayarınıza virüs ve zararlı yazılım bulaşmış olabilir, hata aldığınız program işletim sisteminize uyumlu olmaya bilir veya bilgisayarınızda sürücüler güncel olmadığından bu hatayı alabiliyor olabilirsiniz.

Virüs programı için ESET Internet Security programını indirerek bilgisayarınızı tüm sürücüler flash bellek varsa flash bellekte dahil tamamen virüs taraması yapınız.

Hangi programda hata alıyorsanız programın en son versiyonunu internet sitesine indirerek ya da kendi içerisinde güncelleyiniz. Son olarak da bilgisayarınızda bulunan tüm sürücüleri SlimDrivers programını bilgisayarınıza indirerek gelen sürücü güncellemelerinin tümünü yapınız.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.