DirectAdmin Sitenizin Kullandığı Trafiği İzleme Günlük ve Aylık

DirectAdmin panel kullanıcıysanız bu yazıda sizler için sitenizin günlük ve aylık olarak ne kadar trafik kullandığına nasıl bakacağınızın detaylarını sayfada verecektir. Bu şekilde trafiğiniz biterek sitenizin kapanma sorununa da çözüm bulmuş olursunuz.

DirectAdmin ile trafik bilgilerini görmek için DirectAdmin için siteadi:2222 yazarak giriş paneline girişinizi yapınız.

DirectAdmin Kullanılan Trafiği İzleme için İlk Panele Girmelisiniz

Panele başarılı giriş yaptıktan sonra gelen menüden Sistem Yapılandırması altında Özet / İstatistikler günlüğüne giriş yapınız.

DirectAdmin Kullanılan Trafiği İzleme Sistem Yapılandırması
DirectAdmin Kullanılan Trafiği İzleme Etki Alanı İstatistikleri

Özet / İstatistikler menüsünde karşınıza Etki Alanı İstatistikleri penceresi çıkacaktır. Burada üst tarafta “Kullanıcı Geçmişi” menüsünü gittiğinizde ay, ay ne kadar trafik harcadığınızı görebilirsiniz. Aylar site kuruluşundan itibaren, site açtığınızdan aydan itibaren veya DirectAdmin paneline geçiş yaptıysanız geçiş yaptığınızda aydan başlayarak geçmiş aya kadar listelenecektir.

İstediğiniz bir ay üzerine tıklayarak o ay için günlük trafik kullanımlarının detaylarını görebilirsiniz. Tablo ve grafik olarak trafiğinizi izleyebilirsiniz. İlk tablo seçimi açılacak üst menüden grafiği seçtiğinizde trafik kullanımınız gün, gün grafik olarak sayfada belirecektir.

DirectAdmin Kullanılan Trafiği İzleme Aylık
DirectAdmin Kullanılan Trafiği İzleme Günlük

Trafik izlemelerini takip ederek sitenizin trafikten dolayı kapanmasının önüne geçebilirsiniz. Bir önceki ay ne kadar trafik harcadıysanız bir sonra ki ay en az %10 fazla trafik harcayacağınızı düşünerek harcanılan trafiğinize yüzde 10 ek trafik sağlamanız trafik sorunundan dolayı sitenizin kapanmaması için önceden alınmış bir önlem olacaktır.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.