Klavyede Soru İşareti ( ? ) Nasıl Yapılır?

Klavyede sadece iki tuş ile basitçe soru işaretini nasıl yapacağınız ya da soru işaretiniz yapmak istediğiniz tuşlar çalışmıyorsa alternatif olarak soru işaretini yapabilirsiniz bunlara bakalım.Klavyede soru işaretini yapmanız için ilk olarak Shift tuşuna basınız.

Klavyede Soru İşareti ( ? ) Nasıl Yapılır?

Shift tuşu Enter tuşunun hemen altında yukarı ok gösteren tuştur. Shift tuşuna bastıktan sonra klavye de 1’den 0 kadar sıralan 0 yanında ki * tuşuna basınız ve elinizi Shift tuşundan kaldırınız. Bu şekilde soru işaretini ? yapmış olursunuz.

Soru İşareti

Shift tuşunuz çalışmıyor ya da * tuşunuz çalışmıyorsa kopyala ve yapıştır yöntemi kullanarak soru işareti yine yapabilirsiniz. Bunun için sayfanın herhangi bir yerinden burdan ? olabilir. Soru işaretini fare ile seçerek fare sağ tuş ve gelen menüden kopyala menüsüne dokunuz.

Kopyalama işaretinden hemen sonra soru işaretini kullanacağınız metin alanda yine fare sağ tuş ve yapıştır dediğimizde soru işareti var olacaktır.

ASCII kodunu kullanarak soru işareti yapmak için klavyenizde sadece Alt tuşuna basınız. Elinizi alt tuşundan kaldırmadan 63 rakamlarına sırası ile bastığınızda bu şekilde ? soru işareti çıkacaktır.

Alt + 63 ?

Sayfada 3 çeşit soru işareti çıkarma yöntemi size yetecektir. Siz kendinize uygun olan hangisi ise o yöntemi deneyerek soru işaretini çıkarabilir ve işareti kullanmaya başlayabilirsiniz. Ters soru işareti nasıl yapılır öğrenmek isterseniz sitede Klavyede Ters Soru İşareti ( ¿ ) Nasıl Yapılır? sayfasına giderek ters soru işaretinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.