Airties Modem ile Sunucu Bulunamadı Hatası

İnternet bağlantınızda size Türk Telekom’dan Airties modem verildi ve internet tarayıcınız ile bağlanmaya çalışırken Sunucu Bulunmadı hatası alıyorsanız bir kaç yöntem ile bu hatayı çözmenize yardımcı olacağız.

Airties Modem ile Sunucu Bulunamadı Hatası

Biz burada size 3 yöntem sunacağız. 1 ve 2 yöntem tüm modemler için geçerlidir. Başlıkta Airties Modem olarak bildirmemizin nedeni birçok kullanıcınız bu modemi kullanmasından dolayı 3 yöntemde Airties Modem ayarlarını anlatacağız.

  1. Modeminizin arka tarafında sol en başta modemi kapatmanız için reset düğmesi bulunmaktadır bu reset tuşuna basınız ve 5 – 10 saniye bekleyerek tekrar açınız veya elektrik bağlantısını çıkararak 5 – 10 saniye bekleyerek tekrar takınız. Bu internet bağlantınız yok ise bağlantınızı sıfırlayarak tekrar bağlanmanızı sağlayacaktır.
  2. Adres çubuğuna www alanını eksik girmiş olabilirsiniz bir adet w veya ww iki adet arkasından web adresini yazdıysanız bu şekilde de sunucu bulunamıyor hatası alabilirsiniz. Web adreslerini yazarken 3 kere www kullanmalı veya direk domain.com olarak yazarak girmelisiniz. Bilgisayarınızı dns adresi hatalı olabilir dns adresini kontrol etmelisiniz. Bu sorun ile alakalı olarak dns adresinizi nasıl kontrol edebileceğiniz ayrıca burada “Dns Hatası (DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG)” bahsetmiştik oradan dns adresinizi kontrol edebilirsiniz.
  3. Airties Modem ile internet bağlantınızı resetleye bilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken web adresi alanına “192.168.2.1” yazarak enter tuşuna basınız.
Airties Modeme Giriş

Karşınıza çıkan giriş ekranında TTNET için varsayılan kullanıcı adı ve şifresi değiştirmediyseniz “admin” , “ttnet” şekildedir giriş yaparak devam ediniz.

Airties Modem İnternet Sıfırlama

Araçlar ve Yeniden başlat menüsüne tıklayarak internet bağlantınızın yeniden başlamasını sağlayınız.

Bu yöntemler ile Sunucu Bulunamadı Hatasına çözüm bulmuş olacaksınız ve tüm internet tarayıcıları için bu yönetim uygulayabilirsiniz.

Kategori: İnternet Etiket: ,

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.