WordPress ile Aynı Anda Birçok Yazıya Toplu Etiket Ekleme

WordPress etiketleme sistemi birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. WordPress sisteminde birden fazla yazıya etiketleme işleminin aynı anda yapıldığını bilen sayısı oldukça azdır. Bu sebeple siz değerli ziyaretçilerimize teker, teker uğraşmadan aynı yazıyı nasıl toplu olarak etiketleyeceğinizi göstereceğiz.

Hadi başlayalım ve öğrenelim. Admin (wp-config) panelinizden Tüm Yazılar alanına gidiniz. Burada etiketi hangi yazılara ekleyecekseniz o yazıları seçiniz. WordPress standart ayarında 20 yazı bir sayfa da yer alır. Bu sayıyı sizin etiketleyeceğiz yazı fazla ise sayfalama için yazı sayısını nasıl değiştireceğinizi “WordPress Tüm Yazılar Sayısını Değiştirme 20’den Daha Fazla Yapma” sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz yazılarınız bittikten sonra üst tarafta yer alan “Toplu İşlemler” alanına dokunarak “Düzenle” menüsüne dokunuz ve uygula butonuna dokununuz. Evet, şimdi sırası ile seçmiş olduğunuz yazıları etiketleme işlemine geldi.

WordPress ile Aynı Anda Birçok Yazıya Toplu Etiket Ekleme

Uygula butonuna dokunduğunuz da bir liste açılacak ve hemen sağ tarafta etiketler kutusu göreceksiniz. Buraya hangi etiketi eklemek istiyorsanız etiket kelimesini yazarak alt tarafta mavi “Güncelle” butonuna bastığınızda tüm seçmiş olduğunuz yazılara yazmış olduğunuz kelime etiketlenecektir.

Etiketleme teker, teker yapılabilir evet bu doğru, ama yüzlerce hatta binlerce yazısı olan site sahipleri genel bir kelimeyi etiketlemek için saatlerce teker, teker uğraşır toplu etiketleme işlemi ile bu şekilde hem zamandan kazanarak site geliştirme işlemine daha da fazla zaman kalacaktır. Yanlış yazı seçmeyin, eğer yanlış yazı seçerseniz o da etiketlenecektir. Yazı seçimine dikkat ediniz, yanlış etiketlediğiniz yazınız olursa toplu silemiyorsunuz, manüel olarak silmeniz gereklidir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.